Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Юлія Цір про 3 місяці приватної практики

Юлія Цір про 3 місяці приватної практики

Юлія Цір — одна з перших незалежних лікарів, які почали приватну практику в Kabimed. Уже 3 місяці вона працює на себе в Kabimed Бровари. Ми розпитали її про те, як це бути незалежною лікаркою, про стосунки з пацієнтами та дохід у приватній практиці

— Пані Юлія, 1 грудня виповнюється рівно 3 місяці від старту вашої приватної практики. Як це бути незалежною лікаркою?

—  Дуже цікаво насправді, багато нового — того, чим раніше я не займалася, різні юридичні та бухгалтерські питання. Та я отримую задоволення від роботи. Зараз працюю спокійно, без перенавантаження та поспіху, адже тепер на все вистачає часу, навіть для сім'ї та саморозвитку. 

— Розкажіть, будь ласка, про вашу взаємодію з пацієнтами. Чи щось змінилося у приватній практиці? 

— Пацієнти спершу приходили на приватний прийом, згодом ми почали підписувати декларації. Звісно, спершу приходили суто мої пацієнти, потім з амбулаторії, де я раніше працювала. Згодом з'явилося багато новеньких дітей — меншканців кварталу, які приходять за рекомендаціями, за сарафанним радіо. І навіть із сіл приїжджають. 

Зараз маю близько 200 декларацій і паралельно веду приватний прийом. 

— А чи були проблеми з налагодженням потоку пацієнтів?

— Проблем особливо не було. Якось поступово протягом трьох місяців кількість пацієнтів збільшувалася — приходили нові, цікавилися.


 Персональна сторінка педіатра Юлії Цір


Пацієнти дуже задоволені: прийом лікаря в ігровій формі у комфортних умовах

— Які послуги ви надаєте своїм пацієнтам у рамках приватного прийому? 

— Зараз осінь, вірусні захворювання, тож маю багато записів на консультації. Приходять також малюки до року на планові огляди, звертаються пацієнти і по вакцинацію. І звісно, консультую онлайн. 

— Що пацієнти кажуть про ваш новий формат роботи, про прийом у медичному коворкінгу?

— Пацієнти, безумовно, задоволені, особливо, ті, хто раніше до мене ходили в амбулаторію — мають із чим порівняти. У нас у кабінеті дійсно дуже домашня та комфортна атмосфера, малюки можуть гратися, поки я спілкуюся з батьками. І звісно, важливо, що немає черг, скупчень людей. До нас зручно записатися — можна і в cистемі helsi, і телефоном (0443339191). Локація також відіграє роль — мій кабінет зараз розташований у самому центрі міста, сюди зручно дістатися як місцевим, так і мешканцям сіл. І головне: мої давні пацієнти тепер мають змогу отримувати платні послуги безкоштовно (за деклараціями - Kabimed). 


Юлія Цір має Telegram-канал із порадами для батьків. Радимо підписатися. 


Мені хотілося працювати за власними правилами та бути вільною у своєму виборі

— Як наважилися піти в приватну практику? Не шкодуєте про цей крок? 

— Звісно, ні. У найманій роботі є багато факторів, які не дають працювати на повну, працювати у своє задоволення. Я працювала в пологовому будинку 20 років, була завідуючою 15 років — тобто організаційний досвід. Але через реформу і завдяки реформі я заглибилася в педіатрію та перейшла в амбулаторію. Весь цей час я вела своїх пацієнтів у приватному кабінеті — це було зручно, але з організаційної точки зору складно. В амбулаторії були свої «особливості» — зокрема, не дуже комфортні умови для пацієнтів. 

Замислитися про приватну практику підштовхнуло бажання працювати за своїми правилами. Хотілося, аби пацієнтам було комфортно, аби ніхто не розповідав мені, як правильно працювати. Хотілося бути вільною у своєму виборі. 

Пацієнти, коли дізналися, що я буду звільнятися з амбулаторії, казали, що підуть за мною

Скажіть будь ласка, чи розглядали Ви варіант самостійного старту приватної практики?

— Так, замислювалася ще працюючи у пологовому будинку. Ми там із колегами намагалися щось відкрити, шукали приміщення, вважали, складали бізнес-план для інвестора. Але, в результаті виходило, що ми працюватимемо на приміщення і на інвестора. А самим... Щось, можливо, буде залишатися. Тобто сенсу не було. Свій кабінет може і варто відкривати, клініку, особливо, але це величезний ризик, зовсім інші вкладення. І, знову ж таки, питання гарантії, як воно буде далі.

Коли Ви дізналися про те, що відкривається в Броварах медичний коворкінг Kabimed, чи не зупиняло Вас те, що це новий в Україні формат? Загалом, як Ви сприйняли появу такої можливості?

— Так, сумнівалася. Щось нове, невідоме спочатку. Але, думала, в принципі, втрачати нічого. Менше в грошах, ніж на минулій роботі, точно не буде. Пацієнти є, багато хто прийде за мною в будь-яке місце. Новий формат? Ну так, новий формат. Але за таким форматом працює багато країн Європи, Америкf. Тільки для нас це нове у медицині. Сумніви були і були здебільшого щодо роботи з НСЗУ та стабільності фінансування. Але все одно бажання рухало, тому хотіла спробувати. Втрачати нічого.


Потрібно починати та працювати. Ви нічого не втрачаєте точно. Ви почнете розвиватися як лікар, як особистість

—  Ви, власне, сказали про пацієнтів, що вони підуть за Вами. Як Ви переводили пацієнтів за собою? 

— Багато хто питав заздалегідь, цікавилися, знаючи, що я вже планувала йти. Ті, що в амбулаторії, говорили: «Так, ми підемо за Вами, дайте номер телефону, ми дзвонитимемо». І вони протягом місяця, доки я готувала документи (для НСЗУ), телефонували щотижня, цікавилися. А мої пацієнти завжди були на зв'язку, заздалегідь цікавилися: «Ми за Вами будь-куди підемо». І якось поступово… спочатку свої близькі, потім почали додаватись за деклараціями, потім почали цікавитися мешканці довколишніх районів. Просто приходять, питають, від когось дізнаються. Поступово так і склалося. Я думаю, що так у всіх виходить. Так і має бути.

— Так, тут і локація працює, і сарафанне радіо. І завжди всім потрібен лікар, особливо останнім часом. Пані Юлія, що б Ви порадили лікарям, які хочуть почати приватну практику, але бояться. Можливо, якось варто підготуватися, щось передбачити?

— Можливо, якийсь список написати, кого б ви планували із собою взяти, з ким би вам було цікаво та комфортно працювати зі своїх пацієнтів. Потрібно починати та працювати. Це однозначно. Тому що ви нічого не втрачаєте матеріально. Ви почнете розвиватися як лікар, як особистість. Я була просто лікарем, з якимись організаційними навичками, але я не знала, якою буває ФОП, що таке взагалі КВЕД, еквайринг, для мене це були космічні слова. Але подумала, якщо може хтось інший, чому я — ні? Ми з моєю колегою були першими, нам було важче. Зараз прокладеною дорогою, враховуючи досвід інших, мені здається, наступним колегам буде простіше. Тим більше, що ви працюєте не один, а з командою професіоналів Kabimed, які завжди допоможуть, підкажуть, організують. Саме завдяки вашій допомозі все виявилося набагато простіше та легше, ніж я думала.

—  Так, ми дуже стараємось допомагати. Ви справді були першими — ми разом всі ці шишки набивали. Тепер новим лікарям, які починають, наприклад, зараз в грудні приватну практику, точно вже буде легше. Тому, це корисний спільний досвід.

— Так, треба починати. Дуже багато переваг у незалежного лікаря. По-перше, з'явилося більше часу для сім'ї, для відпочинку у родинному колі. З'явилося більше часу для саморозвитку, вдосконалення як лікаря. Я найчастіше відвідую семінари, вебінари. На роботу йду із задоволенням. Можу сам собі планувати роботу, самостійно приймати рішення. Малюю свій наступний день як пензликом художник. Сама собі можу вибрати те, що хочу. Можливо тому, що я люблю свою професію, люблю працювати з малюками. Вони щирі, безпосередні, правдиві. Люблю отримувати результат своєї роботи – здорові дітки, щасливі особи батьків. Це надихає ще кращу роботу, прагнення чогось просуватися, вдосконалюватися, цікавитися.

Так, це дуже круто, коли це все так поєднується. Скажіть, будь ласка, Ви говорите, що у Вас стало більше вільного часу, але при цьому як це працює з фінансової сторони? Попри те, що у Вас більше вільного часу, чи зберігся ваш рівень доходу, і можу припустити, що підвищився?

—  Питання щодо доходу ... Так, працюючи в амбулаторії і плюс у приватній клініці мені вистачало. Але хотілося достатньо заробляти десь у одному місці, не бігаючи з однієї роботи на іншу, приділяти увагу пацієнтам десь на одному місці. Так, поки що вистачає. Наразі почали надходити кошти з НСЗУ (теж приємно), яких вистачає на оренду. Зусилля виправдовуються. Особливо для тих лікарів, котрі думають, працюючи в амбулаторії. Вам ризикувати взагалі нема чим. Тут однозначно дохід перевищуватиме. Ви можете самі набрати ту кількість пацієнтів, яку хочете. І є ж додатковий дохід, є вакцинація, є приватні консультації. Ви самі можете регулювати можна своє надходження коштів. 

—  Дякую Вам за відповідь. Сподіваюсь, що це багатьом лікарям страх лишитися без грошей в приватній практиці, закриє це питання. Розкажіть, будь ласка, який у Вас був раніше графік роботи і який зараз?

— Графік раніше був: 4 години прийому амбулаторного прийому, і далі в приватному кабінеті — консультативний прийом, консультації вдома. Займало набагато більше часу. Цілий день у мене йшов. Зараз я вільна, працюю 6 годин на день, особливо не перевтомлююсь, приходжу додому і в мене ще півдня вільних. У будь-якому разі це вигідно. Для тих, хто побоюється, можна спробувати, працюючи в амбулаторії, поєднувати. Подивитися, як добре тут, і надалі перейти в Kabimed повністю. Вийде, однозначно!

— У нас дійсно є можливість орендувати кабінет і на 4 години на місяць. Насправді, якщо є запит і є вільні кабінети, можна спробувати і меншу кількість годин в індивідуальному порядку для того, щоб подивитись, як це працює на практиці і вирішити для себе: чи готовий лікар переходити. Скоріш за все, переваг приватної практики точно більше.

У мене постійно запитують батьки дітей, а чи будуть у нас сімейні лікарі. Людей дуже багато було б. Запит є. Ми маємо дефіцит лікарів. Тут думати про те, що десь не вистачить, або ви залишитеся без пацієнтів, ні… Такого не буде. Якщо, особливо, лікар добрий, з досвідом, у нього вже є пацієнти. Однозначно, сарафанне радіо далі працює добре.

Звісно, зараз люди їздять за хорошим лікарем в інший кінець міста, в інше місто через те, що дуже бракує лікарів. 

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери