Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Як заробляти на онлайн-консультаціях

Нескінченні повідомлення у вайбері з проханням прокоментувати результати аналізів та дзвінки в позаробочий час із запитом на термінову консультацію — частина життя багатьох лікарів.

Хоча насправді це неоплачувана робота в позаробочий час. І знаємо, що для багатьох це створює дискомфорт, стирає межу між роботою і приватним життям та виснажує. 

Що може зробити лікар?

  • Завести робочий телефон для комунікації з пацієнтами. Сімейні лікарі та педіатри, які надають медичні послуги за деклараціями, згідно з умовами контракту з НСЗУ, зобов'язані відповідати на запити пацієнтів у телефонному режимі. Але при цьому, є чітко окреслений робочий час, поза межами якого вас не можуть змусити відповідати на дзвінки та повідомлення. Тож із завершенням вашого робочого дня робочий телефон може переходити у режим «у польоті» або лишатися в робочому кабінеті.

  • Зробити онлайн консультації платною послугою. На жаль, ця опція офіційно не доступна лікарям, які працюють із Національною службою здоров'я та надають послуги за програмою медичних гарантій. Інші спеціалісти, якщо ж готові надавати консультації в позаробочий час, можуть зробити це платною послугою. 

Щодо онлайн-консультацій існує 2 варіанти:

  • Консультації у форматі телемедицини. Тобто повноцінні консультації лікаря, які передбачають збір аналізів та надання медичного висновку. Такий вид діяльності потребує наявності ліцензії на телемедицину, ліцензії на приватну лікарську практику тут буде замало. Також варто враховувати, що є вимоги до технічних потужностей обладнання, яке лікар використовує. Такий формат може бути способом залучення нових клієнтів або загалом роботи з клієнтами, які не можуть скористатися вашими послугами наживо.

  • Інформаційно-консультаційні послуги. Такий формат оптимально підійде для роботи з постійними пацієнтами лікаря, адже їхній анамнез уже відомий. Лікар може скорегувати лікування на основі отриманих результатів досліджень, прокоментувати страхи пацієнта та призначити додаткові аналізи, наприклад.

    Найкраща опція монетизувати такі консультації — оформлювати їх як інформаційно-консультаційні послуги. Для цього потрібно додати до свого ФОП квед 63.99 «Надання інших інформаційних послуг». Для отримання оплати за таку консультацію потрібно надіслати пацієнту реквізити ФОП-рахунку та попросити вказати правильне призначення платежу.

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери