Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Як зареєструватися в єдиній електронній системі

Як зареєструватися в єдиній електронній системі

Медична інформаційна система: навіщо вона лікарям приватної практики

Для незалежних лікарів, які хочуть працювати за договором із НСЗУ, підключення до електронної системи охорони здоров’я (eHealth) є обов’язковою умовою фінансування. Адже НСЗУ оплачує послуги лікарів саме на основі даних eHealth — зокрема за кожну декларацію, зареєстровану в системі.


Підключитися до eHealth незалежні лікарі можуть власне за допомогою медичної електронної системи, інтегрованої з електронною системою охорони здоров’я. Перелік таких МІС можете знайти тут. Підключення до eHealth є безоплатним, послуги МІС — платним.


  • Саме за допомогою МІС незалежні лікарі домовляються про співпрацю з НСЗУ. Тож якщо ви хочете у своїй приватній практиці надавати медичні послуги за програмою медичних гарантій, необхідно весь документообіг, пов’язаний з укладенням, зміною та припиненням договору з НСЗУ, здійснювати через систему eHealth. Відтак, підключення до електронної системи ведення пацієнтів є наступним кроком незалежного лікаря після отримання ліцензії на медичну практику.
  • Також МІС дає змогу формувати електронні висновки про тимчасову непрацездатність, які покладуть кінець паперовим лікарняним — відтак, їх більше не можна загубити, підробити або купити. 
  • У МІС незалежні сімейні лікарі також можуть виписувати електронні направлення, електронні рецепти, зокрема за програмою «Доступні ліки».

А чи потрібна МІС лікарям, які ведуть приватний прийом? Донедавна це було не обов’язково. Проте з 1 січня 2021 року всі надавачі медичних послуг, які мають ліцензію МОЗ, мають вносити дані про направлення та рецепти до Реєстру медичних записів. Це можливо лише за умови роботи з МІС, яка інтегрована з eHealth.

Та крім «відповідності вимогам», ось що дає медична електронна система лікарям приватної практики:

  • Зменшення паперової роботи. У МІС можна вести електронну карту пацієнта — так ви будете мати доступ до всієї інформації (історії хвороби, направлень, призначень, вакцинації).
  • Можливість вести онлайн-запис. Для лікарів приватної практики — це важлива опція, оскільки звільняє час від додаткової комунікації з пацієнтами або необхідності наймати менеджера.
  • Можливість аналізувати дані щодо пацієнтів, формувати звітність та статистику.

Детальну інструкцію про те, як зареєструвати в системі eHealth та що для цього потрібно, ви зможете знайти в посібнику для приватно практикуючого лікаря.

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери