Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Як зареєструвати ФОП

Як зареєструвати ФОП

Отже, ви вирішили розпочати приватну лікарську практику. Тож ваш перший крок — реєстрація фізичної особи-підприємця.

Відкрити ФОП — геть не страшно. Це так само легко, як укласти декларацію з сімейним лікарем, наприклад. Тобто — кілька хвилин та зовсім трохи документів.

 • Найпростіше зареєструвати ФОП онлайн за допомогою порталу Дія за посиланням: https://bit.ly/3bDm6Uy. Вам знадобиться 10 хвилин та електронний підпис (його можна отримати, наприклад, у банку). Онлайн реєстрація відбувається автоматично.
 • Доступну відеоінструкцію щодо реєстрації ФОП радимо проглянути тут.
 • Та розуміємо, що не всім такий спосіб може подобатися. Тому ви завжди можете звернутися до податкової або ЦНАПу. Для реєстрації ФОП у такий спосіб вам знадобиться: заява про державну реєстрацію ФОП, заява про застосування єдиного податку, паспорт та ідентифікаційний код. Шаблони заяв можна знайти на сайті вашого ЦНАПу.
 • В обох випадках для реєстрації ФОП необхідно обрати види економічної діяльності (КВЕДи). Для лікарів, які хочуть розпочати приватну практику, це:
  - 86.21 «Загальна медична практика»
  - 86.22 «Спеціалізована медична практика»
  - 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я»
 • Також необхідно обрати систему оподаткування — загальну або спрощену. На загальній системі оподаткування ви сплачуєте єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. На спрощеній системі оподаткування — лише єдиний соціальний внесок та єдиний податок (5% від доходу).


Лікарі приватної практики можуть спокійно обирати другий варіант. На спрощеній системі оподаткування ви можете самостійно обирати розмір єдиного соціального внеску. Можна сплачувати обов'язковий мінімальний ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати. У такому випадку ви будете накопичувати на мінімальну пенсію. Або ж можете на власний розсуд платити більший ЄСВ — так пенсія буде збільшуватися. А от стаж в обох випадках накопичується однаково — щодо цього не переживайте.

Це власне все, що варто знати про реєстрацію ФОП.

Якщо ж ви вирішите розпочати приватну лікарську практику в мережі медичних коворкінгів KABIMED, ми обов’язково безкоштовно проконсультуємо вас про відкриття ФОПа та допоможемо це зробити.

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери