Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Скільки можуть заробляти незалежні сімейні лікарі

Скільки можуть заробляти незалежні сімейні лікарі

Незалежний сімейний лікар отримує на свій рахунок 100% коштів за укладені декларації, а не 15-30%.

У приватній практиці сімейний лікар отримує на свій рахунок 90 тисяч за 1800 декларацій, а не 16-20 тисяч грн зарплати. Адже гроші йдуть за пацієнтом, а пацієнт – за своїм лікарем може йти у Kabimed. Кошти за декларації лікарю перераховує Національна служба здоров’я України (для роботи з деклараціями лікарю потрібно укласти договір з НСЗУ).


Як формується сума, яку отримує лікар?


Лікар отримує кошти за укладені декларації — відтак, загальна сума доходу залежить від кількості декларацій та віку пацієнтів. 


Як лікарю порахувати дохід? 


В Україні визначена базова капітаційна ставка декларації 651 грн, проте існують вікові коефіцієнти, на які потрібно множити базову ставку. Так виходить вартість 1 декларації для пацієнтів певної вікової категорії


 • 0-5 років – 2,465. Вартість декларації = 1606, 2 грн
 • 6-17 років – 1, 356. Вартість декларації = 883, 6 грн
 • 18-39 років – 0,616. Вартість декларації = 401 грн
 • 40-64 років – 0,739. Вартість декларації = 481, 5 грн 
 • 65+ років – 1,232. Вартість декларації = 802, 8 гр

Ви можете дізнатися, скільки коштів за ваші декларації виплачує НСЗУ — для цього потрібно у вашій МІС подивитися кількість декларацій у кожній віковій категорії та помножити на відповідні коефіцієнти. Якщо маєте 1800 декларацій — може вийти сума близько мільйона гривень. Це дійсно так. Поділіть її на 12 й отримаєте місячний дохід.


А ще маючи цю інформацію, ви можете змоделювати свій дохід у приватній практиці. А також можете визначити, яка кількість декларацій вам потрібна для бажаної прибутковості вашої справи та, приміром, зменшити навантаження. Детальніше про це тут.


Звісно, власна справа передбачає певні видатки. Сімейні лікарі можуть покривати їх із коштів, отриманих від НСЗУ. Це зокрема:
 • податки: єдиний соціальний внесок (1320 грн/міс) та єдиний податок (5% від отриманої суми)
 • пакет гарантованих пацієнтам безоплатних аналізів
 • за потреби — послуги медичної сестри (погодинна оплата або фіксована ставка на місяць)
 • за потреби — послуги бухгалтера для ведення ФОП та звітності
 • оренда кабінету 
 • оплата комунальних послуги та прибирання — якщо ви ведете приватну практику у власному кабінеті (у медичному коворкінгу це входить у вартість оренди)

Тож прибуток сімейного лікаря або лікарки з 1800 декларацій може становити 40-60-80 тисяч гривень, залежно від витрат. Крім вищого рівня заробітку, аніж у найманій праці, приватна практика дає можливість сімейному лікарю реалізувати власні амбіції, впровадити власний рівень сервісу, побудувати бізнес та зібрати команду однодумців. Бо приватна практика — це про свободу та незалежність. 

Радимо прочитати історії незалежних сімейних лікарів. 


Приєднуйтеся до спільноти незалежних лікарів

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери