Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Як незалежному лікарю отримувати гроші від НСЗУ

Як незалежному лікарю отримувати гроші від НСЗУ

Незалежні сімейні лікарі, педіатри та терапевти можуть будувати свою приватну практику на основі співпраці з НСЗУ.

Тобто, як і в комунальній амбулаторії, підписувати з пацієнтами декларації, надавати їм первинну медичну допомогу та отримувати кошти від НСЗУ.
Проте у приватній практиці взаємодія лікаря та НСЗУ відбувається напряму. Тож аби отримувати фінансування, незалежним лікарям потрібно самостійно укласти договір з НСЗУ.

Розповідаємо, як це зробити та що для цього потрібно

  • Передусім необхідно мати ліцензію МОЗ на приватну лікарську практику. Детальніше про цей крок тут. Перед цим, звісно, потрібно зареєструвати ФОП та орендувати приміщення.
  • Ще одна обов’язкова умова — реєстрація в електронній системі охорони здоров’я.
  • Також потрібно мати у своєму кабінеті обладнання, інструменти та меблі, згідно з наказом МОЗ України «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу». У медичному коворкінгу всі кабінети, де працюватимуть лікарі за договором з НСЗУ, будуть мати обладнання згідно з цим наказом.
  • Локація, де незалежний лікар/ка планують вести приватний прийом, має бути доступною для людей інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Усі коворкінги Kabimed обладнані таким чином, аби бути доступними для всіх пацієнтів. Коворкінги у Броварах та Києві вже пройшли аудит доступності від Доступно.UA.
  • За наявності всіх необхідних документів потрібно подати заяву до Національної служби здоров’я — зробити це можна за допомогою медичної інформаційної системи (для лікарів, які надають первинну медичну допомогу) або за допомогою майданчика SmartTender (для лікарів, які надають спеціалізовану медичну допомогу).

Детально про процес подання заяви до НСЗУ пропонуємо прочитати в посібнику для приватно практикуючого лікаря.

А тут звернемо увагу на кілька моментів:

  • НСЗУ оголошує про укладення договорів на медичне обслуговування. У таких оголошеннях вказаний дедлайн та вимоги для надавачів медичної допомоги. Наприклад, актуальне зараз оголошення для медичних установ та лікарів-ФОПів, які надають первинну медичну допомогу, дійсне до 15 листопада 2021 року. Тобто протягом цього часу сімейні лікарі, педіатри та терапевти можуть подавати заявки та укладати договори.
  • У заяві та відповідному додатку необхідно вказати підрядників, залучених для виконання зобов’язань за договором. Це, наприклад, лабораторія, у якої сімейний лікар замовлятиме пакет гарантованих аналізів для своїх пацієнтів. Підтвердити можливість надавати лабораторні послуги силами підрядників необхідно за допомогою відповідного договору. Тож його потрібно укласти завчасно.

Якщо ж ви плануєте забезпечувати лабораторні послуги самостійно, необхідно засвідчити наявність відповідного обладнання, персоналу та ліцензії на таку діяльність.

  • Після подання заяви НСЗУ перевіряє документи на відповідність вимогам, і якщо виявляє помилки, надсилає пропозицію виправити їх.
  • За протоколом НСЗУ розглядає заявки протягом 10 днів та надає відповідь. Статус своєї заявки лікар може бачити в кабінеті МІС. 
  • Якщо НСЗУ готова укласти договір, лікар отримає проект договору, який необхідно підписати. Договір діє від дня подання заявки, відтак насправді декларації можна починати укладати, коли побачите позитивне рішення в МІС, не чекаючи підписання договору. Фінансування буде нараховуватися за кількість декларацій, підписаних від дня подання заявки.

Співпраця з НСЗУ дає незалежним лікарям стабільність та гарантований дохід, на який можна розраховувати для покриття операційних витрат власної справи та оплати власне своєї роботи.  Та регулювати рівень прибутку можна в тому числі за допомогою платних послуг. Дательніше про це тут.

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери