Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Як лікарю працювати менше, а заробляти більше

Як лікарю працювати менше, а заробляти більше

Працювати менше, а заробляти так само чи навіть більше.

Може звучати нереально, проте це справді можливість, яку дає лікарю приватна медична практика.

Приватна практика дає лікарю свободу самостійно визначати навантаження, кількість пацієнтів, укладених декларацій та графік роботи. А це власне способи регулювати дохід.


Як саме? Показуємо на прикладах (оцінки приблизні)


Сімейний лікар з 1800 декларацій в амбулаторії отримує 12-20 тисяч грн на місяць. Знаємо, що чимало лікарів втомилися від навантаження, яке тягне за собою така кількість декларацій. Тож, наприклад, ви би хотіли працювати менше.

Зменшуємо вдвічі кількість декларацій та робочих годин. Для обслуговування 900 декларацій потрібно вже також менше часу, аніж повний робочий тиждень.

Від НСЗУ лікар на місяць отримає орієнтовно від 33 до 40 тисяч грн (конфігурація кількості декларацій у різних вікових групах суттєво впливає на загальну суму). Із них 12 тисяч грн потрібно заплатити за оренду кабінету (місяць по 4 год/день — 5 днів/тиждень у коворкінгу за пакетом “вікенд”). Чистий дохід лікаря після сплати податків (ЄСВ — 1320 грн та єдиний податок — 5% від доходу) становитиме орієнтовно від 18 до 24 тисяч грн.

Результат: у грошах лікар суттєво не втрачає, а отримує вдвічі більше часу на себе, сім’ю та інші цікаві справи.

Візьмемо так само сімейного лікаря, проте змінимо мету — збільшення доходу. Лікар укладає так само 1800 декларацій та отримує за них від НСЗУ орієнтовно 85 тисяч грн/міс. Для обслуговування такої кількості пацієнтів потрібно орендувати кабінет на цілий день, це буде коштувати 21 тисячу грн (місяць 8 год/день — 5 днів/тиждень у коворкінгу за пакетом “класичний”).

Після сплати податків чистий дохід лікаря становитиме 58 тисяч грн. За потреби також можна найняти медсестру або ж ситуативно замовляти її послуги в коворкінгу. Також потрібно пам’ятати про гарантовані аналізи, що оплачує НСЗУ (вони враховані в суму, яку лікар отримує за укладені декларації). Радимо закладати на це кілька тисяч гривень.

Результат: лікар має таке ж навантаження, як і в амбулаторії, проте заробляє втричі більше.

А що з вузькими спеціалістами? 

25 пацієнтів на день із тривалістю консультації 15 хвилин на людину — на жаль, реальність багатьох лікарів. Дохід лікарів вторинки різниться, тому пропонуємо подумки підставити вашу цифру для порівняння.


У своїй приватній практиці лікар самостійно встановлює вартість консультації — наприклад, у Києві, візьмемо 600 грн. Залишаємо класичний робочий день, але збільшуємо тривалість консультації одного пацієнта до 30 хв. Відтак, на день виходить орієнтовно 12 пацієнтів. Місячний дохід (22 робочі дні) лікаря за такого сценарію становитиме 156 тисяч грн. 


Із витрат — оренда кабінету — 21 тисяча гривень, а також податки (ЄСВ — 1320 грн та єдиний податок — 5% від доходу). Вузьким спеціалістам скоріш за все знадобляться послуги бухгалтера з ведення ФОП (1500 грн). На власний розсуд також можна найняти медсестру або ситуативно замовляти її послуги в коворкінгу.


Результат: чистий дохід лікаря становитиме орієнтовно 120 тисяч грн.


А ще ж можна ставити вищу вартість консультацій, при цьому приймати менше пацієнтів та орендувати кабінет на меншу кількість годин.


Тож приватна лікарська практика — це можливість не лише збільшити дохід, а й зменшити навантаження. Ваша приватна практика — ваші правила. 

Приєднуйтеся до спільноти незалежних лікарів

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери