Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Як отримати ліцензію на ведення лікарської практики

Як отримати ліцензію на ведення лікарської практики

Аби розпочати працювати на себе, лікарю обов’язково потрібно отримати ліцензію МОЗ України на ведення лікарської практики.

Ліцензія надається за місцем ведення приватної лікарської практики — тобто за адресою кабінету, де лікар прийматиме пацієнтів.
Знаємо, що необхідність отримувати ліцензію багатьох лякає. Ну бо дійсно, хто любить зайвий раз заповнювати багато документів. Розуміємо. Але не все так страшно. Зараз усе розкажемо.

Та спершу зробимо кілька кроків назад.

 1. Перший пункт на шляху до приватної практики — зареєструвати ФОП. Як це зробити розказуємо тут.
 2. Далі — договір про оренду приміщення. Якщо ви плануєте вести приватну практику в мережі медичних коворкінгів KABIMED — усе необхідне обладнання уже буде в кабінеті. Якщо ж розпочинаєте працювати у власному кабінеті, потрібно придбати ще обладнання.
 3. І власне після цього можна розпочинати підготовку документів для отримання ліцензії. Лікар-ФОП має подати до МОЗ України:

 • Заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики (приклад заповнення ви зможете знайти у Посібнику на ст. 72).
 • відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази (приклад заповнення ви зможете знайти Посібнику на ст. 73).

Якщо ви розпочинаєте приватну практику в мережі медичних коворкінгів KABIMED, із цим пунктом ми обов’язково допоможемо та надамо необхідну інформацію про приміщення та обладнання.

Також у відомостях необхідно вказати:

 • спеціальності, за якими провадитиметься господарська діяльність із медичної практики
 • адресу ведення медичної практики (адреса медичного коворкінгу або вашого приватного кабінету), а також реквізити документа, що засвідчує право власності на приміщення, в якому провадиться медична практика, або договору про оренду такого приміщення
 • реквізити ваших дипломів, сертифікатів, свідоцтв та посвідчень. Варто перевірити актуальність документів, якщо ви давно проходили атестацію
 • відомості про стаж роботи відповідно до записів у трудовій книжці за останні 5 років та/або реквізити ліцензії, за якою провадилась господарська діяльність із медичної практики
 • Зверніть, будь ласка, увагу, що лікарю-ФОП, який планує надавати лише первинну медичну допомогу, не потрібен Акт санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта. Лікарям спеціалізованої медичної допомоги такий документ потрібен — якщо ви отримуєте ліцензію для роботи в коворкінгу, його надаємо ми.

Опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики (приклад заповнення ви зможете знайти Посібнику на ст. 77)

 • Пакет документів можна відправити поштою до Управління ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України за адресою: 01021, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 7. Або ж, якщо маєте можливість, документи краще подати особисто до Єдиного вікна МОЗ України.
 • Законодавчо передбачено, що заявки на отримання ліцензій розглядаються 10 днів. Проте комісія збирається раз на тиждень, тож можливі певні затримки. Радимо закладати на очікування кілька тижнів. А на весь процес від підготовки документів до отримання ліцензії — місяць. Комісія збирається щочетверга, а інформація про її рішення публікується на сайті МОЗ.
 • Якщо МОЗ України вирішило видати лікарю-ФОПу ліцензію на приватну лікарську практику, необхідно перерахувати разову плату за видачу ліцензії в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. А квитанцію про таку оплату передати до МОЗ.

Після цього ви можете розпочинати свою приватну лікарську практику. Вітаємо!

 • «Забирати» ліцензію не треба, адже по суті зараз ліцензією є запис у Єдиному державному реєстрі.

Знаємо, що ще до старту приватної практики багато хто думає про розширення, адже починає з кількох годин на тиждень, проте згодом планує наймати інших лікарів до себе на роботу або ж збільшувати перелік послуг. Це все можливо. Щоправда, про зміни у приватній практиці потрібно повідомляти МОЗ (зокрема про зміну адреси вашої діяльності, спеціальності, розширення або закриття медичної практики). Проте це не страшно — потрібно подати відповідну заяву в довільній формі до МОЗ.

Отримання ліцензії — фінальний та найбільш важливий етап на шляху до приватної практики. Та не такий страшний, як може здаватися. У вас все вийде.

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери