Як лікарю розпочати приватну практику

Передусім вкотре нагадаємо, що приватна лікарська практика — це законно. Робота лікарів-ФОПів регламентується законодавством України. По суті це ще одна форма власності місць надання медичних послуг.
Незалежні лікарі є такими ж медиками, як і лікарі державних та недержавних закладів охорони здоров’я. Відтак, мають такі ж права: консультувати, лікувати, вакцинувати, формувати висновки про тимчасову непрацездатність, виписувати електронні рецепти, наприклад, на препарати, передбачені програмою «Доступні ліки».
Шлях лікаря до приватної практики
1 крок: Реєстрація фізичної особи підприємця.
Це можна зробити за допомогою порталу Дія, у Центрі надання адміністративних послуг або в нотаріуса.
- Для реєстрації ФОП потрібно обрати види економічної діяльності (КВЕД):
- 86.21 «Загальна медична практика»
- 86.22 «Спеціалізована медична практика»
- 86.23 «Стоматологічна практика»
- 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я» - А також обрати групу оподаткування. Якщо коротко, незалежні лікарі можуть обирати 2 або 3 групу на спрощеній системі оподаткування — залежно від планів щодо кількості пацієнтів та роботи з НСЗУ.
- Ще потрібно отримати електронний цифровий підпис в Акредитованому центрі сертифікації ключів
- Та відкрити рахунок ФОП у банку.
2 крок: оренда приміщення
- Якщо ви розпочинаєте приватну практику в медичному коворкінгу, потрібно укласти договір оренди. Усі кабінети відповідають вимогам НСЗУ та ліцензування. Необхідні меблі та обладнання уже буде в кабінеті.
- Якщо ви хочете вести приватну практику у власному кабінеті, потрібно подбати про відповідність приміщення вимогам НСЗУ.
3 крок: отримання ліцензії
Важливо: ліцензію незалежні лікарі отримують на себе за місцем ведення приватної практики — тобто за адресою вашого кабінету або медичного коворкінгу.
- Усю інформацію про необхідні документи ви зможете знайти в посібнику для приватно практикуючого лікаря на ст. 27.
- Документи на отримання ліцензії подаються до Єдиного вікна Міністерства охорони здоров’я України.
- Розгляд заявки зазвичай триває близько 3 тижнів. У разі схвального рішення МОЗ необхідно оплатити мито – мінімальний прожитковий мінімум (2270 грн), а квитанцію про оплату передати до МОЗ.
- І зрештою можна отримати витяг про видачу ліцензії.
4 крок: реєстрація у медичній інформаційній системі
За допомогою МІС сімейні лікарі, педіатри та терапевти, які хочуть працювати за деклараціями, подають пропозицію про надання ПМД до НСЗУ. Для отримання фінансування за деклараціями, потрібно укласти договір з НСЗУ.
5 крок: сповістити пацієнтів про ваше нове місце роботи
- Сімейний лікар/ка перед звільненням із попереднього місця роботи має повідомити пацієнтів, що їхні декларації будуть автоматично розірвані. Ніхто не забороняє запропонувати переукласти декларації за новою адресою.
- А попередня комунікація в соціальних мережах та месенджерах допоможе забезпечити потік пацієнтів
Приватна практика потребує підготовки, та, як бачите, не все так страшно, якщо розуміти алгоритм дій. Аби цей процес був не стресовим, радимо починати за один-два місяці до моменту, коли ви хочете відкрити двері кабінету для своїх пацієнтів.