Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Про електронні лікарняні у приватній практиці

Про електронні лікарняні у приватній практиці

Чому впровадження електронних лікарняних на користь лікарям приватної практики

З 10 червня в Україні можна отримати електронний лікарняний листок. Наразі це пілотний проект — у такому режимі видача лікарняних триватиме до 31 серпня. А з осені паперові лікарняні повністю зникнуть. За цей час усім лікарям та медичним закладам усіх форм власності необхідно повністю розібратися з нововведенням, аби повною мірою використовувати всі його переваги для медичних працівників, пацієнтів та роботодавців.


Що потрібно знати лікарям-ФОПам: 


  • Висновок про тимчасову непрацездатність формується на основі записів у медичній електронній системі. А власне лікарняний формується автоматично в  Електронному реєстрі листків непрацездатності.
  • Лікарю приватної практики обов’язково потрібно бути зареєстрованим у МІС для того, аби мати право видавати електронні лікарняні.
  • Якщо у медичній електронній системі, з якою ви працюєте, вже доступна можливість працювати у новому форматі — ви маєте видавати лише електронні лікарняні. Але якщо у пацієнта лікарняний був відкритий у паперовому вигляді, закрити його потрібно у такому ж.

Перевірити, чи МІС, із якою ви працюєте, вже дає можливість формувати електронні лікарняні, можна тут:
Детальніше про заповнення медичних висновків про тимчасову непрацездатність пропонуємо прочитати на сайті МОЗ.

У чому перевага нововведень для лікарів-ФОПів:

  • Якщо немає паперових лікарняних листків, то їх не треба і замовляти та купувати. Відтак, мінус 1 адміністративна задача з плечей лікаря приватної практики.
  • Паперової роботи в принципі стане менше, оскільки лікарняний листок формується автоматично на основі висновку про тимчасову непрацездатність. Усе відбувається онлайн — лікарю потрібно лише внести інформацію про пацієнта в медичну електронну систему.
  • Лікар приватної практики може визначати непрацездатність пацієнта самостійно і не лише на 10 днів. Для цього не потрібно збирати лікарську консультативну комісію, що було однією з найбільших проблем у практиці лікарів-ФОПів.
  • Лікарю не обов’язково співпрацювати з НСЗУ, аби видавати електронні лікарняні.

НСЗУ Національна служба здоров'я України  підготувала експрес-курс, який допоможе розібратися з усіма нюансами формування висновків тимчасової непрацездатності. Про те, як жити без папірців — тут

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери