Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Скільки можуть заробляти у приватній практиці вузькі спеціалісти

Скільки можуть заробляти у приватній практиці вузькі спеціалісти

У приватній практиці в медичному коворкінгу незалежні лікарі отримують 100% вартості своїх консультацій, а не фіксовану ставку чи відсоток від консультацій, як у випадку найманої праці.

Незалежні гінекологи, ендокринологи, кардіологи, дерматологи та інші спеціалісти у приватній практиці можуть самостійно визначати вартість та тривалість своїх консультацій. І всю суму лікарі отримують на свій рахунок. Приватна практика дає змогу вузьким спеціалістам мати високий офіційний дохід та прозорі стосунки з пацієнтами.

Пропонуємо порахувати:

  • Незалежний лікар акушер-гінеколог у Києві із вартістю консультації 700 грн може мати місячний дохід близько 100 тисяч грн (залежно від кількості пацієнтів)
  • Незалежний лікар-дерматолог у Дніпрі із вартістю консультації 500 грн може мати місячний дохід близько 75 тисяч грн (залежно від кількості пацієнтів). 
  • Незалежний педіатр в Одесі з вартістю консультації 600 грн може мати місячний дохід близько 90 тисяч грн (залежно від кількості пацієнтів). 
  • Незалежний хірург у Львові з вартістю консультацій 800 грн може мати місячний дохід  близько 120 тисяч грн (залежно від кількості пацієнтів).

Це суто консультації, проте у своїй приватній практиці лікарі можуть також робити щеплення (як за календарем щеплень, так і додаткові), проводити діагностику за допомогою УЗД-апарату, пропонувати пацієнтам пакетні послуги, як от річний супровід немовляти або передплату на безлімітні телефонні консультації чи виїзди додому.  Додаткові послуги допоможуть збільшити середній чек, а також утримати пацієнтів, адже їм не доведеться йти до іншого лікаря на вакцинацію або УЗД. Тож пропонуємо розглянути таке доповнення до вашого бізнес-плану.

Щоправда, маємо заздалегідь звернути увагу, що для впровадження нових послуг, потрібно, аби це було передбачено ліцензією лікаря.

А ось, які витрати варто закладати лікарям спеціалізованої медичної допомоги, які хочуть розпочати приватну практику


  • Оренду кабінету (У всіх прикладах вище ми закладали повний робочий день, відтак вам знадобиться кабінет на 8 годин 5 днів на тиждень — це пакет «класичний», який у містах-мільйонниках коштує 21 тисячу грн на місяць, для гінекологів — 30 тисяч грн). Проте ви можете орендувати кабінет на кілька годин у вихідні або працювати “в другу зміну” 4 години. Наявні пакети оренди дозволяють будувати власну справу в комфортному форматі та самостійно визначати навантаження.
  • Податки: єдиний соціальний внесок — 1320 грн/міс (22% від мінімальної зарплати) та єдиний податок — 5% від доходу, якщо ви ФОП 3 групи або 1200 грн/міст (20% від мінімальної зарплати), якщо ви ФОП 2 групи.
  • Медичну інформаційну систему.
  • Опціонально — послуги бухгалтера з ведення вашої бухгалтерії та звітності (1500 грн/міс у Kabimed) 
  • Оренду УЗД-апарату, якщо плануєте надавати таку послугу своїм пацієнтам (вартість оренди в Kabimed — 100 грн/год)

Відтак, чистий прибуток незалежних лікарів може становити від 45 до 90 тисяч лише за консультації. На основі цих розрахунків пропонуємо вам скласти власний бізнес-план, аби оцінити перспективи приватної практики та спрогнозувати прибуток.


Приватна практика в Kabimed — це гідний дохід та фінансова незалежність. Долучайтеся до спільноти незалежних лікарів

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери