Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Коли лікар може відмовити у підписанні декларації

Сімейний лікар, терапевт та педіатр можуть відмовити пацієнтам у підписанні декларації, якщо в такого лікаря вже є оптимальна кількість декларацій.

Нагадаємо, що оптимальна кількість для різних спеціалізацій різна: для терапевта — це 2000 декларацій, сімейного лікаря — 1800, педіатра — 900. Технічно лікарі мають можливість підписувати й більше декларацій, проте у кожного лікаря чи медичного закладу власні потужності. Тож якщо ви не бажаєте підписувати понад норму декларацій — маєте повне право цього не робити. 

Також лікар, який надає первинну медичну допомогу, може відмовитися від подальшого ведення пацієнта (тобто розірвати декларацію), якщо:

  • пацієнт не виконує медичні настанови лікаря, але при цьому нічого не загрожує його життю
  • пацієнт порушує правила внутрішнього трудового розпорядку надавача первинної медичної допомоги, але знову ж таки, нічого не загрожує життю та здоров'ю такого пацієнта.

Декларація розривається через 10 календарних днів від моменту, коли лікар повідомив про це пацієнта.

При цьому сімейний лікар, терапевт та педіатр не мають права відмовитися підписувати декларацію з пацієнтом з таких причин:

  • через місце реєстрації чи проживання
  • через вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище чи інші характеристики пацієнта (виняток, якщо дорослі хочуть підписати декларацію з педіатром чи навпаки)
  • через наявність хронічних захворювань
  • через відсутність паспорту
  • через те, що пацієнт є внутрішньопереміщеною особою.


Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери