Новини

Пишемо тільки важливі новини мережі коворкінгів Kabimed та сферу медицини

Чому наймані лікарі заробляють так мало?

Чому наймані лікарі заробляють так мало?

100% коштів отримує роботодавець

Якщо сімейний лікар чи педіатр працюють в медичному закладі, кошти за укладені декларації НСЗУ сплачує на рахунок медзакладу. Відтак, і розпоряджається ними роботодавець: забезпечує умови роботи, закуповує обладнання та розхідні матеріали, оплачує комунальні послуги та інтернет. 

У приватних клініках ситуація схожа — кошти за прийом йдуть на рахунок медзакладу, і лише 18-30% із них стають зарплатою лікаря. 

Розмір зарплати, яку отримує найманий лікар залежить від умов та формули нарахування виплат, прописаних у колективному договорі конкретного. Цей договір підписують співробітники медичного закладу. У приватній клініці — умови оплати також прописані в договорі найму на роботу.


Гроші для медичного закладу заробляє лікар

Дохід медзакладу, який складається із виплат від НСЗУ або оплати пацієнтами консультацій, розподіляється між колективом, який забезпечує роботу медичного закладу. Тобто зарплату директору платять із грошей, які заробив лікар, а не навпаки.


Як лікарю отримувати 100% зароблених коштів

Розпочати приватну лікарську практику. Усі кошти за консультації або декларації незалежного лікаря будуть надходити на рахунок лікаря, а не медичного закладу.


Більше в матеріалі «Чому лікарі заробляють так мало, і як це змінити?»

Бажаєте почати лікарську практику разом з Kabimed?

Ставайте частиною спільноти українських лікарів, а ми подбаємо щоб пацієнти про вас дізнались.

Партнери